Naprawa wtryskiwaczy Siemens

Wtryskiwacze Siemens to jedna z najpopularniejszych konstrukcji wtryskiwaczy spotykanych na rynku europejskim. Wtryskiwacze tej marki, a także jej nowszych wcieleń czyli VDO oraz Continental znalazły zastosowanie w silnikach Peugeot, Citroen, Volvo, Volkswagen, Renault, Ford.

To właśnie wtryskiwacze Siemens stały się prekursorem do stosowania technologii piezoelektrycznej w układach paliwowych, a po kilku latach wtryskiwacze o takim spsobie działania wprowadziły Bosch, Delphi, Denso.

Wtryskiwacze Siemens - zasada działania

Wtryskiwacze Siemens sterowane są za pomocą stosu piezoelektrycznego – materiał o specjalnych właściwościach zmienia swoją objętość pod wpływem prądu elektrycznego. W momencie gdy impuls elektryczny dochodzi do stosu piezoelektrycznego specjalny materiał powiększa się, przez co z tzw „cewki” wysuwa się minimalnie trzpień, który naciska na zaworek otwierając go. Otwarcie zaworka powoduje podniesienie trzpienia sterującego, a w konsekwencji podniesienie iglicy rozpylacza i rozpoczęcie wtrysku.

Piezoelektryczne wtryskiwacze Siemens cechuje szybki czas reakcji, dzięki czemu sterownik silnika jest w stanie podać kilka dawek paliwa w jednym cyklu pracy. W większości przypadków wtryskiwacze tej firmy pracują w układach o ciśnieniach do 180 MPa (1800 atmosfer). Od pewnego czasu dostępne są części zamienne do tych wtryskiwaczy, dzięki czemu naprawa wtryskiwaczy Siemens jest obecnie w wielu przypadkach możliwa.

Jesteśmy corocznym laureatem Orłów Motoryzacji

Naprawiamy ponad 6000 wtryskiwaczy rocznie

Naprawa wtryskiwaczy Siemens

Naprawa wtryskiwaczy Siemens w naszej firmie może odbywać się na dwa sposoby – ze sprawdzeniem wstępnym, lub bez sprawdzania. Metoda pierwsza rozpoczyna się od mycia zewnętrznego wtryskiwaczy metodą ultradźwiękową a następnie płukaniu pod wysokim ciśnieniem. Po wypłukaniu wtryskiwacze trafiają na stanowisko probiercze Carbon Zapp CRU4R lub Bosch EPS 205, gdzie testowane są dawki przy różnych obciążeniach. Po analizie wyników z testów niesprawne wtryskiwacze są rozbierane i weryfikowane są ich podzespoły pod mikroskopem. Niesprawne podzespoły wymieniane są na nowe i wtryskiwacze ponownie trafiają na stanowisko testowe.

Drugą metodą naprawy jest naprawa zaczynająca się od demontażu i weryfikacji pod mikroskopem. Jest to metoda szybsza, tańsza i dająca więcej informacji o źródle problemu – gdy wtryskiwacze nie są płukane pozostaje w nich resztka paliwa i ewentualnych zanieczyszczeń, które wskazują co może być przyczyną uszkodzenia. Wtryskiwacze rozebrane są myte w myjkach ultradźwiękowych i składane przy użyciu specjalistycznych narzędzi, a następnie trafiają na stanowisko testowe, gdzie jeszcze w razie konieczności są dodatkowo regulowane. Dzięki dodatkowej regulacji aby wszystkie wtryskiwacze Siemens miały bardzo zbliżone dawki zapewniamy iż naprawa wtryskiwaczy Siemens wykonana jest w najlepszy możliwy sposób.

1982

Mamy blisko 40 lat doświadczenia

Sprawdzenie wtryskiwaczy Siemens

Sprawdzenie wtryskiwaczy Siemens pozwala określić stan w jakim znajdują się testowane wtryskiwacze. Przed sprawdzeniem wtryskiwacze są myte w myjkach ultradźwiękowych oraz płukane, a sprawdzane są na specjalistycznych urządzeniach takich jak Carbon Zapp CRU4R lub Bosch EPS 205. Jeżeli wtryskiwacze są sprawne otrzymują nowe kody, które należy wpisać do sterownika silnika.

Sprawdzenie wtryskiwaczy Siemens trwa zazwyczaj 2-3 godziny na komplet, aby jednak mogło być wykonane w tak krótkim czasie, klient musi być wcześniej umówiony, w przeciwnym wypadku wtryskiwacze trafią do kolejki, gdzie może to zająć więcej czasu. Sprawdzenie „na poczekaniu” po uprzednim umówieniu telefonicznym jest możliwe.

Naprawa wtryskiwaczy Siemens zajmuje więcej czasu, zazwyczaj wyrabiamy się w 2-3 dni, w zależności od dostępności części. Nie do wszystkich wtryskiwaczy Siemens części zamienne są dostępne, niektórych typów niestety nie da się zregenerować. Aby poznać możliwości naprawy wtryskiwaczy Siemens zapraszamy do kontaktu.

Naprawiamy także inne podzespoły

Zadzwoń Teraz i umów termin naprawy