biuro@xanderdiesel.pl  |  mapa stron

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

Wtryskiwacze Common Rail to najnowsza technologia występująca powszechnie w samochodach z silnikiem Diesla. Dzięki w pełni elektronicznie sterowanemu dawkowaniu umożliwiają bardzo cichą i oszczędną pracę silnika.

W naszej firmie możecie Państwo naprawić wszystkie elektromagnetyczne wtryskiwacze Common Rail produkcji firmy BOSCH. Wtryskiwacze te można poznać po numerach znajdujących się na plastikowej cewce elektromagnetycznej. Wtryskiwacze elektromagnetyczne BOSCH mają numery zaczynające się od 0 445 110. Wtryskiwacze elektromegnetyczne do samochodów ciężarowych posiadają numery zaczynające się od 0 445 120

Wtryskiwacze są płukane, następie sprawdzane na urządzeniu BOSCH EPS-205. W przypadku stwierdzenia usterek są rozbierane oraz czyszczone w myjce ultradźwiękowej. Podzespoły wtryskiwacza weryfikowane są pod mikroskopem. Na podstawie tych oględzin przedstawiamy Państwu wycenę naprawy.

Nasza firma wyposażona jest w urządznenia do tzw. trzeciej fazy napraw. Dzięki temu jesteśmy w stanie naprawić każdą usterkę wtryskiwacza oraz wyregulować wymiary co do 0,001 mm. Wtryskiwacz po naprawie przechodzi ponowny test oraz regulację na urządzeniu BOSCH EPS-205, co dokumentowane jest wydrukowanym protokołem z badania. Do napraw używamy wyłącznie oryginalnych części firmy BOSCH.

Jesteśmy w stanie sprawdzić piezoelektryczne wtryskiwacze BOSCH (0 445 115, 0 445 116, 0 445 117), lecz na chwilę obecną z powodu braku części zamiennych nie jesteśmy w stanie ich naprawić.

Firma Xander Diesel zajmuje się również naprawą wtryskiwaczy firmy DELPHI. Wtryskiwacze tego typu są sprawdzane pod mikroskopem pąd kątem występowania opiłków z pompy wysokiego ciśnienia. Jeżeli opiłki we wtryskiwaczu nie występują, przystępujemy do wyceny i naprawy. Jeżeli jednak we wtryskiwaczu widoczne są drobinki metalu naprawa nie ma sensu aż do momentu naprawy pompy. W przypadku napraw wykorzystujemy oryginalne części Delphi.

W przypadku usterek wtryskiwaczy firm Siemens i Denso jesteśmy w stanie naprawić tylko niektóre typy - wszystko zależy od dostępności części zamiennych.

Copyright by XanderDiesel.pl (c) 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas | Usługi | Cenniki | Pytania | Kontakt | biuro@xanderdiesel.pl